Ako hodnotíme prírodný dezodorant Mandarínka & čajovník MY-SYS

Pridané: 16.10.2017 20:05:49 Počet zobrazení: 692

16 Október 2017

Tentoraz sa chcem s vami podeliť o skúsenosti s dezodorantom značky my-sys s vôňou mandarínky a čajovníka. Tak sa poďme na to pozrieť.

Ako hodnotíme prírodný dezodorant Mandarínka & čajovník MY-SYS

Vždy predtým, ako niečo začnem používať, ako si niečo kúpim, si prečítam zloženie výrobku. Čo obsahuje tento prírodný dezodorant od my-sys?

Dezodorant má krémovú konzistenciu. Jeho základ tvoria kokosový olej a bambucké maslo. Pokožku podpazušia hydratujú a vyživujú. Kokosový olej na navyše ešte antibakteriálne vlastnosti, čo je pri prírodnom dezodorante kľúčové.

Prírodné dezodoranty totiž fungujú tak, že vďaka prírodným zložkám s prirodzeným antibakteriálnym účinkom zabraňujú rozkladu potu baktériami, a tak bránia zápachu potu.

Dezodorant ďalej obsahuje prášok z maranty trstinovej, ktorá absorbuje vlhkosť. Sóda bikarbóna sa podieľa na neutralizácii zápachu. Oxid zinku je ďalšou zložkou s antibakteriálnymi účinkami. Esenciálne oleje z mandarínky a čajovníka dodajú vôňa, pričom čajovník pridá ďalšiu dávku antibakteriálneho účinku. A nakoniec alantoín z koreňa kostihoja regeneruje a má protizápalové vlastnosti.

Výborné prírodné zloženie, nie? Ja som spokojná :)Prírodný dezodorant Mandarinka a čajovník MY-SYS

Jeho konzistencia je krémová a závisí od teploty priestoru. Pri vyšších teplotách je mäkší, pri nižších tuhší.

Dezodorant má bielu farbu keďže obsahuje oxid zinku. V návode je síce napísané „Nanášajte množstvo o veľkosti hrášku...", ale to som ostala s bielymi pazuchami. To teda v lete nepoteší. Tak som ho musela dať menej. Iba toľko, aby sa dal rozotrieť dostratena. Pozitívom však bolo, že účinkoval výborne, a teda nakoniec bolo výhodou, že som ho musela dávať menej. Dlhšie tak vydržal – približne 4 mesiace. Má 50 ml.

A dostávame sa k účinku. Ten hodnotím na 1*, pretože účinok vydržal celý deň.

Výhody:
✓ prírodné zloženie
✓ zvládol neutralizovať zápach potu po celý deň
✓ dlho vydrží – cca 4 mesiace
✓ nebráni prirodzenému odstraňovaniu odpadových látok z tela
✓ aplikácia je ľahká
✓ malé, ľahko prenosné balenie

Nevýhody:
- je potrebné dávať pozor na množstvo, aby ste nechodili s bielym podpazuším
- niekomu môže vadiť nanášanie prstami

Prírodný dezodorant Mandarinka a čajovník MY-SYS

Medzičasom stihol dezodorant zmeniť svoj outfit.

Dezodorant používal aj Stano. Čo naňho hovorí? „Pri bežnej fyzickej aktivite počas dňa - ranná prechádzka, chodenie na pešo na 6. poschodie, sedenie za počítačom (časť dňa kedy sa spotím asi najviac - hnusný počítačový pot), stredne náročný 20-minútový popoludňajší tréning a večerný relax s dobrou knihou – to dezodorant v pohode zvládal." :)

Všetko napísané platí tiež pre ďalšie prírodné dezodoranty značky my-sys, ktoré majú rovnaké zloženie, len s inou vôňou.

Aďa a Stano
Váš Konvalinka tím :)

blank
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie nájdete na stránke s infomáciami o spracúvaní osobných údajov.