Ako správne (ne)čistiť uši

Pridané: 13.8.2016 18:24:10 Počet zobrazení: 321

13 August 2016

Toto leto som pre bolesti musela navštíviť otorinolaryngológa, čo nie je pozitívne, ale dozvedela som sa zaujímavé informácie.

Ako správne (ne)čistiť uši

 

Uši majú byť mastné.

Ušný maz nie je žiadna špina, ktorú by bolo treba čistiť. Uši ho tvoria preto, lebo ho potrebujú ako ochrannú vrstvu.

Uši sú samočistiace.

Maz, ktorý tvoria je číry. Hnedne v dôsledku oxidácie na vzduchu. Zvukovody sú naklonené smerom dole, teda neustále "vyteká" – vymieňa sa, tvorí sa nový a starý odchádza von. Vyčistia sa samé. Nijako im nemusíme pomáhať. Ani srnke v lese nikto nečistí uši. Len my v tejto dobe chceme všetko odmasťovať. Občas je aj dobré zamyslieť sa nad tým, ako to robia zvieratká. Veď aj my sme v podstate zvieratká, len také, ktoré sa už odklonili od prirodzenosti.

Uši si môžeme ošetrovať olejmi.

Citujem z lekárskej správy: "Zvukovody ošetrovať pravidelným nakvapkaním oleja (rastlinné – olivový, ľanový, konopný, tekvicový..., alebo Aurekon) na noc (večer pred umývaním vlasov), po nakvapkaní vložiť do zvukovodu zvonka suchú vatu, ráno pri jej odstraňovaní touto vatou toaleta vchodu do zvukovodov. Vnútri zvukovody nečistiť!"

Chrániť si uši olejom je dobré tiež pri plávaní.

Aďa

blank
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie nájdete na stránke s infomáciami o spracúvaní osobných údajov.