Čo nájdete doma u konvalinky I.

Pridané: 5.9.2016 18:27:10 Počet zobrazení: 433

05 September 2016

Bio alebo prírodnú kozmetiku používame už niekoľko rokov. A čo sa u nás vyskytuje aktuálne? Zhromaždila som, čo som našla v kúpeľni, na nočnom stolíku a v kabelke. Výsledok vidíte na fotke.

Čo nájdete doma u konvalinky I.

Začnem tým, k čomu sa chcem vyjadriť najkratšie. Pýtate sa, čo tam robia také nebio značky ako Nivea, či nebodaj Gillette? Odpoviem stručne. Darčeky od rodičov. Po ich spotrebovaní ich určite nahradia prírodné verzie.

Zubná hygiena

laveraZubnú pastu Classic – Basis sensitive od Lavery používame už nejaký čas. Prírodné zubné pasty menej penia a majú menej výraznú chuť. Nevyskúšala som veľa druhov, ale moja skúsenosť je, že keď si zvyknete na prírodné pasty na zuby, budú Vás tie bežne predávané štípať i napriek tomu, že mentol milujete. Predpokladám, že tak to štípe malé deti.

Po dlhšom čase som vyskúšala i prírodnú formu zubnej kefky Curanatura Health Soft. Je vyrobená z bambusu a štetinky má z nylonových vlákien, ktoré sú biologicky rozložiteľné. Podľa fotky vidíte, že silnejšia polovička Konvalinka tímu ešte používa Curaproxku (máme doma ešte pár v zásobe). Prečo som písala, že som ju vyskúšala po dlhšom čase? V minulosti som už túto kefku vyskúšala, avšak bola tvrdá, a tak som sa vrátila k už spomínanej značke kefiek. Našťastie ale Curanatura svoje kefky vylepšila, a teraz sú naozaj mäkké! :) Myslím, že sú rovnako mäkké ako Curaproxky. Rozdiel je v užšej hlave kefky a mám pocit, že nylonové štetinky Curanatury sú o málinko ostrejšie (porovnané dotykom prstov) avšak ďasná nijako neškriabe. A to som už zažila mäkkú kefku, ktorá mi škriabala ďasná. Vyskúšala som i detskú verziu, ktorá je taktiež mäkká, a dokonca má bambusové štetinky, ktoré sú o niečo mäkšie ako nylonové. A čo je na týchto kefkách najlepšie? Sú prírodné, a teda ekologické, biologicky rozložiteľné a kompostovateľné.

Na fotke ešte môžete vidieť zubnú niť. Značku zubnej nite som nikdy neriešila. Kúpila som, čo mali v najbližšom obchode. S bio zubnou niťou som sa ešte nestretla. I keď nebolo by zlé sa do budúcnosti zamyslieť nad jej zložením a ekologickosťou.

 

curanatura

Starostlivosť o telo

Na sprchovanie aktuálne podľa nálady používame sprchový gél už spomínanej značky Nivea, prírodné levanduľové mydlo Sodasan alebo len tak, čistú vodu :) Mydlo som kúpila už dávnejšie. Nejaký čas strávilo v skrini medzi posteľným prádlom, a až teraz ho používame. Ale keď ho spotrebujeme, už len mydlá made in Slovakia! :)

No a hydratácia pokožky. Príjemná a voňavá časť starostlivosti o pokožku. Momentálne používam Tehličku šťastia od Soaphorie. Ide o tuhý krém. Má pevný tvar, no pri kontakte s pokožkou sa oleje a maslá v ňom obsiahnuté začnú roztápať. Stačí jemne šúchať po celom tele a v primeranom množstve naniesť na pokožku. Následne môžete celé telo ešte premasírovať.

soaphoria tehlička šťastia

Tá hnedá „buchtička" na fotke je tiež tuhý krém. Bronzila – tónovací krém od Soaphorie. Mal pokožke dodať bronzový tón. Už sa nevyrába. Mám pocit, že farbil viac šaty než pokožku.

Na ruky rada používam krémy od Lavery. Robia to, čo od krému na ruky očakávam. Príjemne zvlhčia pokožku a nezanechávajú žiaden nepríjemný povlak.

...pokračovanie nabudúce... :)

blank
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie nájdete na stránke s infomáciami o spracúvaní osobných údajov.