Čo nájdete doma u Konvalinky II.

Pridané: 25.9.2016 20:33:09 Počet zobrazení: 490

25 September 2016

Bio alebo prírodnú kozmetiku používame už niekoľko rokov. A čo sa u nás vyskytuje aktuálne? Zhromaždila som, čo som našla v kúpeľni, na nočnom stolíku a v kabelke. Výsledok vidíte na fotke.

Čo nájdete doma u Konvalinky II.

V tejto časti sa dočítate o výrobkoch, ktoré aktuálne používam pri starostlivosti o pleť.

 

soaphoria bentonitovy ilNa čistenie pleti používam podľa nálady bentonitový íl alebo len čistú vodu. Americký bentonitový íl od Soaphorie je prášok, ktorý si rozmiešate vo vode, kvetovej vode (hydroláte), vychladenom bylinkovom čaji, mlieku alebo jogurte. Miešam a uskladňujem ho v nádobke od Herbaphorie. Mimochodom taktiež perfektná maska a čistič pleti v jednom. Pozrite sa na to zloženie – totálna mňamka pre pleť! Ale späť k bentonitu. Neviem, ako dlho je možné ho takto skladovať (ja ho mám pri bežnej teplote v kúpeľni), preto ho robím vždy iba pomenej – cce 1 max. 2 čajové lyžičky bentonitu. Následne nechám zmes pár hodín odstáť. Bez miešania. Pretože ak by ste ho chceli hneď rozmiešať, narazili by ste na odpor hrudiek. Ak ho ale necháte sa poriadne „napiť", bez problémov ho rozmiešate do hladkej konzistencie. Zatiaľ som ešte nezisťovala aký je minimálny čas pre ľahké rozmiešanie. Túto zmes môžete použiť ako pleťovú masku, pleťový čistič alebo i telový zábal. Masku odporúča Soaphoria nechať pôsobiť do doby uschnutia (cca 15 – 20 minút) a používať max. 3 x týždenne. Priznám sa, ja nemám rada ten pocit, keď je maska už úplne uschnutá, preto ju zmývam aj skôr. Ako pleťový čistič môžete používať každodenne. Zmesou z bentonitu si premasírujete navlhčenú tvár a opláchnete.

Keď som si robila masku z bentonitu prvý krát, prekvapilo ma začervenanie pleti po zmytí masky. Bolo to zvláštne, pretože nemám citlivú pleť a neprišlo mi to ani ako alergická reakcia – necítila som žiadne štípanie, svrbenie, napätie, žiadne nepríjemné pocity na pleti. Tak som trochu googlila a dočítala som sa, že začervenanie je dôsledok detoxikácie. Pri prvej aplikácii je najsilnejšie a pri každej ďalšej miernejšie. Takže ak sa chystáte von, masku si radšej nerobte :) Tiež som sa dočítala, že pri manipulácii s bentonitovým ílom nie je vhodné používať kov, pretože sa tak znižuje jeho schopnosť pohlcovať toxíny. Uprednostnite preto drevenú, plastovú alebo keramickú lyžičku.

Bentonitový íl je možné používať i na umývanie vlasov. Skúšala som a zhodnotila, že na no-poo metódu ešte nie som pripravená. Ide o umývanie vlasov bez použitia šampónu. Neočakávajte však nádherné vlasy po prvom umytí. Po celoživotnom šampónovaní si na to musia zvyknúť. Ale podľa toho, čo som čítala na nete to stojí za to. Možno niekedy v budúcnosti sa o to pokúsim. Bentonit však obsahujú i tuhé šampóny od Soaphorie.

Na tonizáciu pleti používam levanduľovú kvetovú vodu (hydrolát) od Soaphorie. Hydroláty vznikajú ako vedľajší produkt pri výrobe silíc (éterických olejov) pomocou parnej destilácie. Majú jemnejší účinok ako éterický olej, preto ich nie je potrebné riediť. Kvetová voda obsahuje bioaktívne látky rastliny, z ktorej bola vyrobená. Upravuje pH pleti a hydratuje.

 levandulova kvetova voda

V lete som používala Jemný krém s vitamínom E od Lavery. Teraz, keď sa ochladilo a pleť potrebuje viac výživy používam Sérum na suchú a citlivú pleť od Mylo.

 

Sérum na suchú a citlivú pleť MYLO

 

Na končeky prstov si kvapnem tri kvapky tohto oleja, prenesiem i na končeky prstov druhej ruky a jemným poklepkávaním, potom krúživými pohybmi aplikujem na pleť. I keď nemám celkom suchú pleť, sérum sa naozaj rýchlo vstrebáva. Za pár minút je na pokožke iba jemnučký a vláčny film. Najzastúpenejšie oleje – sezamový a arganový – pochádzajú z ekologického hospodárstva. Vôňu dodávajú esenciálne oleje. Sérum vonia po ruži, myrhe, kadidle a ružovom dreve. Ja osobne vnímam vôňu ako hrejivú, upokojujúcu až omamnú. Sérum sa dá použiť i na suché končeky vlasov.

...pokračovanie nabudúce... :)

Predchádzajúcu časť nájdete TU.

blank
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie nájdete na stránke s infomáciami o spracúvaní osobných údajov.