Čo nájdete doma u Konvalinky III. - prírodný šampón a kondicionér Ponio

Pridané: 7.11.2016 21:00:05 Počet zobrazení: 704

07 November 2016

BIO alebo prírodnú kozmetiku používame už niekoľko rokov. Čo sa u nás doma vyskytuje aktuálne? V tejto časti sa dočítate o vlasovej kozmetike.

Čo nájdete doma u Konvalinky III. - prírodný šampón a kondicionér Ponio

Momentálne by ste v našej kúpeľmi našli veci od Ponio – šampúch i kondicionér. Ak by ste náhodou netušili, čo je to za divné slovo, že šampúch, tak takto pomenovala značka Ponio svoje tuhé šampóny. Tento milý názov vznikol zložením slov šampón a pampúch (podľa jeho tvaru).

 

Šampúch (tuhý šampón) Ponio

Používa sa veľmi jednoducho. Namočíte si vlasy a pošúchate po nich šampúchom (pri prvom použití trochu viac, kým začne peniť). Potom ho odložíte, prstami si premasírujete vlasy, a tým rozpeníte. Vytvára hustú, nadýchanú penu. Nakoniec jednoducho opláchnete.

Problém nastane, keď je šampúch taký malý, že sa s ním ťažko manipuluje. Ale riešenie je ľahké. Rozpustite zbytky šampúchu v nádobke s vodou a použite ako tekutý šampón. Akurát, aby sa to stihlo rozpustiť, urobte to radšej pár hodín pre umývaním vlasov.

 

ponio šampúch a kondicionér

 

Skladujte ho napr. v mydelničke. Dôležité je, aby nestál vo vode, aby sa Vám nerozpustil :)

Keďže je tuhý, nie tekutý, nepotrebuje pevný obal. Postačuje balenie z papiera, ktoré vhodíte do kontajnera na papier alebo odovzdáte v rámci zberu papiera a zrecykluje sa. Recyklovať je možné i plast, no papier je možné napr. i spáliť alebo sa rozloží v prírode. Predsa je to len prírodný materiál.

Ponio ponúka niekoľko typov šampúchov. Najviac je žihľavových šampúchov s odvarom zo žihľavy a rôznymi esenciálnymi olejmi. Vybrať si môžete z týchto druhov: citrón a rozmarín, dvojitá levanduľa, ružová alej, pomaranč a eukalyptus, cukrová pivonka.

Ponio vyrába i šampúchy proti lupinám s obsahom pyritiónu zinku. Môžete si vybrať korenistú vôňu orient chai alebo sviežu vôňu tea tree a lemongras.

Posledným typom je šampúch s ichtamolom a pyritiónom zinku určený pre problematickú vlasovú pokožku. Ichtamol patrí medzi bituminózne dechty a vďaka svojim antiseptickým, antimikrobiálnym a antimykotickým účinkom je často používaný na liečbu kožných problémov ako psoriáza, seborea a pod. V dôsledku obsahu ichtamolu nevonia „po fialkách" ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že vlasy po ňom nesmrdia.

Vyskúšala som už viacero šampúchov od Ponio a som s nimi spokojná. I na internete vidím samé chvály na tento slovenský produkt.

 

Prírodný kondicionér Ponio

Vybrať si môžete z troch vôní: sladká, ovocno-cukríková candy mafia, orientálna korenistá orient chai a svieža bylinková vôňa s príznačným názvom Svieže bylinky. Ja som zatiaľ vyskúšala svieže bylinky a orient chai. Svieže bylinky voňajú krásne, tak ako to vyplýva z názvu :) Orient chai bude mať možne menej priaznivcov, ale ak si v čajovni radi dáte „čajík" yogi masala, predpokladám, že sa vám bude páčiť. Priamo z kelímku vonia trocha zvláštne, ale na vlasoch je to ono – korenisté a orientálne.

Ponio odporúča použiť ho menej. V prvom momente môžete mať pocit, že ste ho použili málo, ale výsledný efekt sa ukáže až po úplnom dosušení vlasov. Ja tieto kondicionéry považujem za intenzívne. Nechám ho pôsobiť tak minútku a oplachujem. Za tento čas stihne vlasy poriadne vyživiť, čo mi vyhovuje, pretože sa mi nechce stráviť dlhý čas s niečim na vlasoch. Ak som ho nechala pôsobiť dlhšie, výsledok bol až prehnaný. Vlasy mi po ňom ešte niekoľko hodín voňajú, a potom sa vôňa pomaly vytráca.

 

ponio kondicionér candy mafia ponio kondicionér svieže bylinky ponio kondicionér orient chai

 

Prechod zo syntetickej na prírodnú kozmetiku

Prechod zo syntetickej kozmetiky na prírodnú kozmetiku nemusí byť jednoduchý. Syntetická kozmetika totiž obsahuje silikóny (viac o silikónoch si môžete prečítať napr. tu: http://www.slozenikosmetiky.cz/silikony/), ktoré vlasy obalia, a tým ich robia lesklé a hladké. Je to však len ilúzia, pretože lesklé a hladké nie sú vaše vlasy, ale tá vrstva silikónu na nich. Vlasy pod ňou nemusia byť vôbec zdravé. Môžu byť vysušené a lámavé. Keď to neviete a použijete prvý krát prírodné vlasové prostriedky, môžete byť sklamané. Pretože ste nenaniesli ďalšiu lesklú vrstvičku silikónu budú suché. Alebo dokonca spľasnuté, pretože prírodná kozmetika používa jemnejšie tenzidy. Môžete mať pocit, že kondicionér nemá absolútne žiaden efekt. Vlasy potrebujú cca 1 mesiac, kým sa spamätajú z pravidelných dávok chemických látok. Keď som prešla na prírodný šampón ja, mala som pocit, že sú moje vlasy suchšie. Môj prvý bio šampón bol od Weledy (tuším, že rozmarínový). Po pár týždňoch boli moje vlasy OK, a to som ani nepoužívala kondicionér. Dovtedy som si myslela, že sa bez neho nedá žiť :)

Pokračovanie nabudúce :)

Predchádzajúcu časť nájdete TU.

blank
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie nájdete na stránke s infomáciami o spracúvaní osobných údajov.