Čo nájdete doma u Konvalinky IV. - Sprchovacia pena Soaphoria

Pridané: 15.2.2017 21:16:41 Počet zobrazení: 330

15 Február 2017

BIO alebo prírodnú kozmetiku používame už niekoľko rokov. Čo sa u nás doma vyskytuje aktuálne? V tejto časti sa dočítate o sprchovacej pene od Soaphorie.

Čo nájdete doma u Konvalinky IV. - Sprchovacia pena Soaphoria

Množstvo druhov a dokonca i skupenstiev čističov našej pokožky sa neustále rozrastá. Tradičné mydlá, novodobé sprchovacie gély,... a napríklad i sprchovacie peny. Ale sprchovacia pena od Soaphorie nie je taká klasická pena. Vyzerá takto:

sprchovacia pena soaphoria

Je to taká ťažko popísateľná krémovitá hmota. Pri rozmasírovaní po mokrej pokožke vytvorí takúto príjemnú mliečnu penu.

sprchovacia pena soaphoria

 

A tá vôňa... Ja som vyskúšala penu z vianočnej edície „Magické Vianoce", ale ako poznám Soaphoriu, všetky budú mať nádhernú vôňu.

Sprchovaciu penu je tiež možné použiť ako penu do kúpeľa. Naberte primerané množstvo a pod tečúcou vodou by sa mala vytvoriť pena. Skúsenosti popísať neviem. Zatiaľ som neskúšala.

Popri čistení, táto sprchovacia pena Vašu pokožku zároveň ošetruje prostredníctvom hroznového, borákového, kokosového a mandľového oleja. Navyše tieto oleje sú v bio kvalite - pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva, kde sa nepoužívajú chemické hnojivá a postreky. Ich zastúpenie, čo sa týka ich objemu vo výrobku, považujem za dobré, keďže nasledujú hneď po tenzidoch, ktoré sú zodpovedné za čistenie pokožky.

Ale ak po sprchovaní svoju pokožku radi ešte hydratujete, odporúčam Soaphoristické telové suflé.

Oceňujem tiež mierne kyslé pH – 5,5 – čo je prirodzené pH pokožky.

A k ďalším zložkám. Nie som veľký prívrženec konzervantov a podobných vecí, ale všetky zložky sprchovacej peny majú veľmi dobré hodnotenie, čo sa týka ich bezpečnosti. Toto hodnotenie si môžete pozrieť na stránke www.ewg.org. Všetky zložky majú hodnotenie 1 alebo 2, čo pokladám za úplne pohodové zloženie. Najhoršie hodnotenie, aké môže nejaká látka dostať, je 10. Táto organizácia neustále sleduje výskumy a aktualizuje databázu a hodnotenie jednotlivých látok. Preto ak sa chcete dozvedieť viac, alebo zistiť, či sa o daných látkach, v čase keď čítate tento článok nezistilo niečo nové, nech sa páči, všetky zložky v tabuľke sú odkazom na databázu kozmetických zložiek EWG´s Skin Deep.

No posúďte sami. Zložky v tabuľke sú zoradené podľa miery zastúpenia vo výrobku, teda prvej zložky je vo výrobku najviac a poslednej najmenej.

 

Zloženie Sprchovacej peny Levanduľové pole Soaphoria:

Latinský názov zložky Čo to znamená?
Glycerin* glycerín rastlinného pôvodu
Aqua voda
Sorbitol zvlhčovadlo, alkoholický cukor rastlinného pôvodu
Sodium Cocoyl* tenzid rastlinného pôvodu
Disodium Lauryl Sulfosuccinate tenzid
Vitis Vinifera Oil* olej z hroznových jadierok
Borago Officinalis Seed Oil* borákový olej
Cocos Nucifera Oil* kokosový olej
Prunus Amygdalus Dulcis Oil* olej zo sladkých mandlí
Sodium Chloride kuchynská soľ
Sodium Anisate konzervant
Sodium Levulinate konzervant
Tetrasodium Etidronate komplexotvorná zložka
Lavandula Augustifolia Flower Extract* Levanduľa lekárska
Iron Oxide minerálna farbiaca zložka

*certifikovaná organická zložka

Sprchovacia pena je balená v zatváracom sklenenom pohári typickom pre Soaphoriu. Tieto sklenené obaly milujem. Sú rozkošné, sklo je plne recyklovateľné, nevyrába sa z už pomaly dochádzajúcej ropy ako plast a neovplyvňuje kvalitu v ňom baleného výrobku. Ale pozor! Nie, že Vás napadne rovnaká hlúpa myšlienka ako mňa – že dokážete vo vlhkej sprche penu zatvoriť jednou rukou. Nie, nedokázala som to. Pena skončila na dlážke. Našťastie všetko dobre dopadlo a k žiadnym rezným ranám nedošlo :)

P. S.: Ak máte malé deti, ukladajte mimo ich dosah, príp. aj premiestnite sprchovaciu penu do iného, možno menej pekného, ale nerozbitného obalu.

sprchovacia pena soaphoria

 

Pokračovanie nabudúce :)

Predchádzajúcu časť nájdete TU.

blank
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie nájdete na stránke s infomáciami o spracúvaní osobných údajov.