Lebo šampón...

Pridané: 11.8.2016 20:12:35 Počet zobrazení: 243

11 August 2016

Vlasy sa už odpradávna stali pre ženy akousi nepísanou korunou krásy. Keď ich máme dlhé, chceme ich ešte dlhšie, alebo kratšie, alebo kučeravejšie, či rovnejšie. Keď sa rozhodneme si ich nechať ostrihať, s každým padnutím pramienka vlasov na zem ľutujeme svoje rozhodnutie a závidíme ženám známym, ale aj cudzím, ich hrivu, že presne takú by sme chceli mať (mali by sme vniesť do svojho života viac spokojnosti so svojím Ja, čo poviete? :) )

Lebo šampón...

A keďže chceme vlasy, ktoré vyzerajú nepretržite žiarivé a nadpozemsky krásne, musíme ich starostlivosti venovať pár chvíľ v našom uponáhľanom živote. Stále majme na mysli, žeby sme sa nemali zlákať len farebným obalom a prísľubom omamnej vône, ale skôr obsahom. Mali by sme vedieť, aký výkon chceme, aby šampón podal vo svojom zápase pri našich kráskach, aké sú jeho zložky, a nielen či vonia sladko za ananásom (aj keď ananásovej vôni sa vždy ťažko odoláva :) ).

Ak už chceme trošku myslieť aj na tú prírodu, ktorá je okolo nás, bolo by vhodné sa zamyslieť, nakoľko ju chceme znečistiť (alebo ju udržať čistú?). Lebo, ruku na srdce, to, že niečo hodíme do smetiaka na recyklovanie neznamená, že to naše mesto naozaj zrecykluje. Česť tým, ktoré to naozaj robia (samozrejme kvôli našej neistote, kde končí odpad, to ale riskovať nebudeme a ani nás nenapadne to všetko hádzať do spoločného kontajnera, však že?).

Takže prichádza otázka, tekutý šampón v plastovom obale, alebo tuhý v papierovom? Ak ste nikdy tuhý šampón nevyskúšali, tak si myslím, že naozaj nastal ten pravý čas to vyskúšať (u nás ich nájdete tu). A ak vo vás ustavične hlodajú pochybnosti o používaní tuhého šampónu a stále ste sa neodhodlali svoje predsudky pokoriť, okey, stále máte nárok si vybrať aj z tekutých samozrejme (veď máte právo a možnosť výberu a názoru). Svet sa našťastie kvôli Vášmu rozhodnutiu nezosype :). Ale myslím, že pokusom nič nestratíte. Môžete zistiť, že aj tie tuhé sú fajn, alebo že nie sú a Vás už aspoň nebude nahlodávať vlastné ja, že ste sa ani nepokúsili o malú zmenu vo vzťahu ku kamoške prírode.

tuhý šampón soaphoria balancoshamp tuhý šampón soaphoria shinyshamp tuhý šampón soaphoria nutrishamp

A keďže nemáme radi plytvanie produktami, veď keď si ho už kúpite, tak ho užívajte naplno (šetríte tým, nielen svoje peniaze, ale už aj spomínanú kamošku prírodu), tak nezabudnite na vyplachovanie obalov a dopotrebovanie aj zvyškov šampónov.

Alebo skúsili ste niekedy obal rozstrihnúť a pozbierať aj zvyšky kondicionéru (krému, mlieka, doplňte si, čo len chcete), ktorého sa na stenách udržalo aj na niekoľko ďalších použití? Nie? Najvyšší čas to začať robiť. Aj takouto troškou prispejete k svetu, kde bude znova o niečo menej obalov na smetiskách (a viac peňazí vo Vašej peňaženke tiež nie je na zahodenie). Takže nebojte sa, vezmite nožnice a využite všetko, čo vám bolo dané. Doslova.

Eileen

blank
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie nájdete na stránke s infomáciami o spracúvaní osobných údajov.