Prírodná kozmetika do lesa

Pridané: 27.9.2016 20:41:52 Počet zobrazení: 360

27 September 2016

Do lesa chodím rád. Je to taký balzam na dušu. Pri takej dlhšej prechádzke prírodou človek vychodí z hlavy všetky somariny, nadýcha sa čerstvého vzduchu a udrží si telo v kondícii. Naposledy som sa takto na prechádzku vybral na Vysoký vrch z Alpínky pri Košiciach. Pekná okružná trasa dlhá nejakých 18 km.

Prírodná kozmetika do lesa

Les je super, akurát čo fakt neznášam na takej prechádzke prírodou je hnusný otravný hmyz. Teda aby som nekrivdil všetkému hmyzu, neznášam iba muchy, ovady a komáre (ináč zvieratá mám veĺmi rád :)). Ako isto majú nejaké dôležité miesto v ekosystéme a potravinovom reťazci, ale prečo jediné čo robia je, že vkuse okolo mňa lietajú a snažia sa na mne pristáť? Najlepšie sú v tomto také malé mušky, ktorých obľúbenou činnosťou je sadnúť mi na oko. Sú to všetko síce nepríjemné veci, ale v podstate neškodné.

Horšou háveďou, ktorá sa dá v lese stretnúť sú kliešte. Veď viete čo všetko môžu spôsobiť. Nebudem to rozpisovať. Predminulý výlet košickým lesoparkom som si takých pár "suvenírov" doniesol do bytu. Najprv som na sebe nič nenašiel, ale nasledujúce dva dni som začal na sebe nachádzať kliešte. Prvého som objavil, počas toho ako som na druhý deň večeral, medzi malíčkom a prsteníkom. Veľmi sa mu vonku nechcelo, ale použitím špeciálnej slučky na kliešte si dal povedať. Pomyslel som si, že vybavené. Omyl. Na další deň vstávam z posteľe a na boku kolena ďalší kliešt... Išiel von raz dva. Ale to už sme chytili celkom paranoju, že koľko klieštov nám tu ešte voľne behá po byte. V tú chvíľu mi rozumným riešením pripadal plameňomet. Začalo sa veľké upratovanie. Dôkladné povysávanie, vypratie všetkých vecí z koša na prádlo a samozrejme výmena a vypratie posteľnej bielizne a povysávanie matracov aj gauča.

 

do lesa

 

Žiadneho ďalšieho kliešťa sme už naštastie neobjavili. Ale celkom ma tá situácia naštvala a tak som sa rozhodol pre, pre mňa, radikálne riešenie – nabudúce pred výletom na seba natrieť nejaký repelent. Ja osobne dávam na seba nejaké krémy a podobné veci len v prípade krajnej núdze. Neznášam ten hnusný mastný pocit na pokožke, ktorá sa potom ešte zadrháva o oblečenie. Ani krém na opaľovanie si nedávam (radšej odídem zo slnka skôr). Doma máme jeden super koncentrovaný repelent pre expedície do tropických oblastí s maláriou, ale ten si už na seba nedám. Mal som ho na sebe raz a pocitovo horšiu vec na pokožke ako tento repelent som nezažil.

Ale spomenul som si, že máme v našom e-shope v ponuke nejaký prírodný repelent od MYLO. Že vraj "DO LESA". Tak som si povedal, že ho vyskúšam. Je to čisto prírodná záležitosť, tak by to malo byť dobré, hovorím si. Beriem do ruky a otvárom ho. Vôňa príjemná svieža, citrusovo eukaliptová. Pokusne si kúsok z neho skúšam natrieť na predlaktie. Zatiaľ v pohode, žiadne nepríjemné pocity. Moja ruka vonia výborne a necítim žiadny nepríjemný pocit mastnoty. Paráda. Skúšam ešte na nohy a tiež to nie je problém.

 

mylo do lesa

Photo by Alie Lengyelová

Takže pred posledným výletom som sa ním ráno poriadne nakrémoval na všetkých exponovaných a kritických miestach a vydal sa ho preveriť v praxi. A ako to dopadlo? Nebudem napínať, dopadlo to výborne. Maximálna spokojnosť. Krém ma nijak neobťažoval, a to som na také veci veľmi veľmi citlivý. A čo je hlavné, hmyz sa mi naozaj vyhýbal. Fakt to fungovalo. Jedine okolo hlavy mi sem tam niečo preletelo, lebo krk ani tvár som nekrémoval (nabudúce ho dám aj tam). Muchy neotravovali a kliešťa som si tiež nedoniesol.

Krém je od slovenského výrobcu kvalitnej prírodnej kozmetiky MYLO. Jeho základom je bambucké maslo doplnené o zmes esenciálnych olejov, ktoré odpudzujú hmyz. U nás ho nájdete TU.

Do komentárov pod článok sa môžete pochváliť ako proti hmyzu bojujete Vy :)

Stano

blank
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie nájdete na stránke s infomáciami o spracúvaní osobných údajov.