Levanduľová silica - esenciálny olej 10 ml HANUS

Levanduľová silica - esenciálny olej 10 ml HANUS

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

4,30 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Hanus

Vôňa: charakteristická vôňa levandule s gáfrovým nádychom

Použitie:

antiseptické účinky, popáleniny (aj po slnku), akné, ekzémy, ochorenia dýchacích ciest, protizápalové účinky, protikŕčové účinky, reumatizmus, nervové vypätie, nespavosť, migrény, voš detská

Vnútorné použitie: 2 kvapky silice premiešať v 1 dl vody chladnej, príp. vlažnej vody. Pomaly po dúškoch vypiť. Užívať maximálne 3 krát denne, nie viac ako 2 týždne. Piť pri pri kŕčoch.

Vaňový kúpeľ: Pri nervovom vypätí, migréne, nespavosti a protizápalové účinky na pokožke. 7 kvapiek silice do vody teplej 37 °C a dôkladne premiešajte. Silica sa rozprestrie na vodnej hladine a pri vstupe do vane časť ulpie na pokožke, časť sa vyparuje a tým sa dostáva do pľúc. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút. Tento spôsob aplikácie je harmonickým spojením vonkajšieho použitia a inhalácie.

Voda na pleť: dezinfekčné účinky, akné. Do pohára s 1dl vody pridáme 3 kvapky silice a dobre premiešame. Vatovým tampónikom ošetríme pleť.

Vlasový parazit: voš detská. Vlasy pokvapkať silicou alebo aplikovať silicu cez malý rozprašovač. Dlhšie vlasy vypnúť do hora a vlasovú časť hlavy zakryť priesvitnou potravinovou fóliou. Nechať pôsobiť 30 minúť a potom zmyť vlasy šampónom. Tento úkon opakovať 2 x do týždňa. Doba vývinu dospelej vši z hnidy (malé vajíčka prichytené pevne na vlase) je 5 - 6 dní.

Krém: ekzém, podpora hojenia rán, reumatizmus. Do 20 ml ľahko rozotierateľného masťového základu pridajte 5 - 10 kvapiek silice, premiešajte a nanášajte na pokožku.

Podanie neriedenej silice: menšie popáleniny (zabraňuje vytvoreniu pľuzgierov a urýchľuje hojenie), ekzém, hnisavé rany, potieranie spánkovej časti hlavy pri migréne, poštípanie hmyzom. Na postihnuté miesto nanesieme primerané množstvo silice a jemne vmasírujeme do pokožky. Pri popáleninách a bolestivých poraneniach sa postihnutého miesta nedotýkame.

Liehový roztok silice: herpes. Do 10 ml fľašky s liehom pridajte 3 kvapky silice. Premiešajte. Vatovým tampónom ošetrite postihnuté miesto.

Iné využitie: ako ochrana pred kliešťami (nakvapkať silicu na zápästie a členky nôh)

 

Spôsob získania silice: destiláciou čerstvých kvetov a stoniek vodnou parou

Proveniencia silice: Francúzsko, varieta super

Obsahové látky v silici: linalylacetát min. 40 %, gáfor max. 10 %, linalol, 1,8-cineol, borneol

Esenciálne oleje HANUS.

Nový komentár

* (Povinné)

blank
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Konvalinka hodnotenie
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie nájdete na stránke s infomáciami o spracúvaní osobných údajov.